Site icon Aleksandra Tabor

Jak długo trwa lot do Tajlandii? Co warto wiedzieć?

Jak długo trwa lot do Tajlandii? Najkrótsza opcja to około 12 godzin. Mamy teraz maj, to dobry moment na rezerwację lotu do Tajlandii na grudzień lub styczeń przyszłego roku. Poniżej kilka moich uwag zanim kupisz bilety lotnicze do Tajlandii.

Jaka cena jest dobra za przelot na trasie Warszawa Bangkok?

Lot w obydwie strony, dla jednej osoby na trasie Warszawa – Bangkok, z przesiadką trwającą około 5 godzin, w cenie około 2600 zł uważam za bardzo dobrą opcję. Cena około 2900 zł uważam, że jest OK, a ceny powyżej są już standardowe (na moment publikacji tego artykułu).

Czy są bezpośrednie loty do Tajlandii?

Krótko mówiąc, nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Tajlandii. Bezpośrednie loty dostępne z Polski to loty czarterowe, oferowane przez biura podroży. Z Polski lata PLL LOT do Bangkoku lub na wyspę Phuket. Często loty odbywają się dreamlinerem. Wiele osób może protestować i pisać, ze biuro podróży ma swoją marżę i musi zarobić, że nie warto kupować wycieczek z biura podróży i tak dalej… Warto popatrzeć na ofert biur podróży, które oferują wycieczki z dobrym lotem i hotelem. Z hotelu przecież można wyjść i zwiedzać na własną rękę. Czasami ceny wycieczek z bezpośrednim lotem, który trwa 9 godzin, są atrakcyjne, a jeśli komuś zależy na czasie, to lot trwający 9 godzin w jedną stronę zamiast na przykład 15 godzin, jest dobrą opcją.

Jak długo trwa lot do Tajlandii?

Najkrótsza opcja z jedną przesiadką na trasie Warszawa-Bangkok trwa około 12 godzin z przesiadką. BEzpośrednie loty czarterowe trwają 9 godzin.

Dokąd lecieć do Tajlandii?

W Tajlandii najczęściej wybierane miejsca przylotu to: Bangkok, Phuket, Krabi i Cziang Mai. Biura podróży oferują różnież połączenia do Pattaya.

Jeśli To jest Twoja pierwsza podróż do Tajlandii, to polecam przylecieć do Bangkoku i zobaczyć to miasto. Bangkok ma wiele pozytywnych i negatywnych opinii, najlepiej zobaczyć to miasto i wyrobić sobie swoje własne zdanie. To metropolia mająca 10 milionów mieszkańców, w różnych rankingach jest najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Być w Tajlandii i nie zobaczyć Bangkoku to poważy błąd.

Jakimi liniami latać?

Ja latałam Emirates, Qatar, Finnair, Polskim LOTem i Lufthansą. Wybierałam te linie, ponieważ oferowały loty o najlepszym stosunku: cena>> długość lotu>> jakość obsługi.

Jakość obsługi jest ważna, bo można mieć pecha i zgubić bagaż, loty mogą być opóźnione lub odwołane. Ważne jaką politykę mają linie lotnicze wobec swoich klientów i najtańsza opcja nie zawsze jest faktycznie najtańsza, gdy dzieją się niespodzianki.

Ja zazwyczaj szukam lotów w porównywarkach jak skyscanner.pl, fru.pl lub kiwi.com, ale zawsze kupuję bezpośrednio na stronach linii lotniczych. To ułatwia późniejsze reklamacje lub na przykład zgłoszenie zagubionego bagażu.

Po Królestwie Tajlandii, a także na Filipiny, do Singapuru i Malezji latałam liniami Air Asia, Nok Air, Thai Vietjet, Scoot.

Kiedy loty do Tajlandii są najtańsze?

Najtańsze loty do Tajlandii można kupić na czas pory deszczowej oraz tych mniej uczęszczanych miesięcy jak kwiecień i maj. Najtańsze loty można kupić około 6 miesięcy przed wylotem do Bangkoku. W tym roku, ceny wzrosły do góry i trudno ocenić jak będą kształtować się w kolejnych miesiącach. Także na bieżąco trzeba obserwować. Najdroższe bilety przypadają na porę suchą czyli od grudnia do marca.

Kiedy rezerwować loty do Tajlandii?

Najlepiej z wyprzedzeniem 6 miesięcy. Im bliżej wylotu, tym ceny są zazwyczaj wyższe.

Ważne. Loty przez Doha i Dubaj

Loty przez Doha i Dubai są obarczone ryzykiem. Na przesiadkę w Doha często jest 1 g. 40 minut. To bardzo mało. Pamiętam, jak za którymś razem, gdy mieliśmy przesiadkę na lotnisku w Doha, trochę pobłądziliśmy na lotnisku i ostatni odcinek musieliśmy biec. A bieganie z bagażem podręcznym po lotnisku pełnym ludzi, to trudna sprawa. Wpadliśmy do bramki wejściowej do samolotu w ostatniej chwili, obsługa czekała tylko na nas. Lotnisko w Dubaju jest również ogromne. Także pilnuj czasu!

Jeśli masz urlop na 2 tygodnie

2 tygodnie urlopu jak na Tajlandię, to bardzo krótko. To kraj o dużym rozciągnięciu z północy na południe. Podróże są wieloetapowe, czasem są opóźnienia. Jeśli chcesz wypoczywać na wyspach, to pierwszym etapem może być podróż busem lub autobusem, po dopłynięciu promem na pier (przystań), trzeba złapać taksówkę lub wypożyczyć skuter. To wszystko zajmuje czas. Jeśli chcesz podróżować po Tajlandii, bardzo dużo czasu stracisz na transport.

Po kilkunastogodzinnym locie będziesz jak dętka (jet lag gwarantowany). Zamiast zwiedzać będziesz marzyć o wygodnym łóżku. Dlatego nie kupuj biletów lotniczych na lot, który ma trwać powyżej 20 godzin. Może to jest tańsza opcja, ale takie loty są bardzo męczące i stracisz dużo czasu. W Tajlandii będziesz tracił czas na kolejne etapy podróży. Im krótszy lot tym więcej czasu na zwiedzanie. Wybierz loty 12, 13, 14 lub 15 godzinne.

Jeśli masz urlop dłuższy niż 2 tygodnie i nie chcesz jeździć po kraju

W takim razie nie będziesz tracić czasu na transport. Opcja lotów 20 godzinnych i dłuższych jest dla Ciebie, ale na pewno będziesz jak dętka po takim locie. Zaletą takich lotów jest, to, że są zazwyczaj tańsze.

Międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi (BKK) jest ogromnym lotniskiem, które w godzinach szczytu obsługuje tysiące przyjezdnych. Planując podróż należy pamiętać, że po przylocie można jeszcze około 2 godzin spędzić na lotnisku. W godzinach szczytu kolejka po pieczątkę z wizą jest ogromna. Trzeba przyznać, że idzie sprawnie i wiele okienek jest otwartych, ale jednak zajmuje to czas. Aby dostać się z lotniska do miasta najlepiej jest wybrać pociąg. Trasa przejazdu pociągu przecina się z linią metra na stacji Makkasan.

Kanał Pozytywne Podróże podaje praktyczne informacje o lotnisku Suvarnabhumi tutaj jest link https://www.youtube.com/watch?v=do7m49lxwMA , naprawdę polecam obejrzeć przed przylotem na to lotnisko w Bangkoku.

Lot samolotem do Tajlandii

Zazwyczaj w samolotach jest chłodno, także ciepła bluza i długie spodnie uważam za konieczne. W niektórych liniach lotniczych można dostać kocyk i poduszkę, ale to może być za mało na chłód. Spanie w samolocie jest dla mnie trudne. Jeśli lot jest w nocy, to warto jednak próbować usnąć. Podróże na wschód wiążą się z jet lagiem, najlepiej przed podróżą dobrze wyspać się, a po przylocie wypocząć w wygodnym hotelu. Dlatego zawsze polecam, aby nie oszczędzać na tym pierwszym noclegu w Tajlandii. Jak szukać noclegów w Tajlandii i na co uważać, aby nie dać się oszukać pisałam tutaj https://aleksandratabor.com/tajlandia-noclegi-na-co-uwazac/

Godziny szczytu na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku. Ogromna kolejka do odprawy wizowej dla przylatujących do Tajlandii. Chociaż jest bardzo dużo oczekujących, kolejki są sprawnie obsługiwane i jest wiele otwartych okienek wizowych.
Planując wakacje w Tajlandii, trzeba uwzględnić czas na transfer na wyspy. Podróże promami mogą zająć sporo czasu.
Jeśli jesteście fanami Harrego Pottera, w Krabi możecie nocować w hostelu Hogwarts. Nie nocowałam tam, także nie wiem, jakie są warunki. Jednak wyobraźcie sobie jak bardzo zdziwiłam się, gdy spacerowałam po Krabi wśród palm i bananowców, a tu nagle… zobaczyłam Harrego Pottera : ) . W Tajlandii można znaleźć wszystko.  

Linie Finnair latają przez Helsinki, a na lotnisku znajduje się sklep z muminkami ; )

Exit mobile version