Site icon Aleksandra Tabor

Tajlandia. Kiedy jechać?

Najlepiej jechać do Tajlandii w porze suchej czyli mniej więcej w miesiącach od października do maja w porze monsunu zimowego. Wtedy nie pada. Pora sucha w Tajlandii jest też odrobinę chłodniejsza. Najchłodniej jest w grudniu i styczniu, ale to są temperatury cały czas wysokie, w Bangkoku około 30 stopni. Kwiecień i maj to najsuchsze miesiące w Tajlandii.

Odczuwalna temperatura w Tajlandii, a szczególnie w Bangkoku i miastach jest wyższa niż podaje termometr. Tam nigdy nie robi się chłodno, co powoduje, że wszystko jest nagrzane i oddaje ciepło. Nawet zimna woda w kranie jest lekko ciepła od nagrzanych instalacji.

Tajlandia. Zalety pory suchej

Wady pory suchej

Pora deszczowa. Monsun letni w Tajlandii to wiatr południowy lub południowo wschodni, który wiejąc od morza zderza się z ciepłymi warstwami powietrza nad lądem. Różnica ciśnień na morzu i na lądzie w zderzeniu powoduje deszcz. To jest pora deszczowa w Tajlandii, która trwa od maja do października, przy czym, to nie są sztywne daty. Przesunięcia mogą występować o kilka tygodni.  Podczas pory deszczowej w Tajlandii jest najgoręcej nawet trochę powyżej 40 stopni. Niebo jest zachmurzone i pada ulewny deszcz. Deszcz jest ciepły i temperatura jest cały czas tak samo wysoka. Czasami opady trwają przez godzinę raz na kilka dni, czasem całą noc. Jednak klimat zmienia się i moi znajomi z Bangkoku sami dziwią się, co dzieje się z pogodą. W ciągu ostatnich kilku lat deszcz jest rzadziej. Zwiedzanie, wypoczynek na plaży jest możliwy i wygodny podczas pory deszczowej i nie powinna być ta pora przeszkodą do podróży w tym czasie.

Tajlandia. Zalety pory deszczowej

Ja osobiście bardzo lubię porę deszczową, ponieważ słońce jest za chmurami i nie pali skóry.

Tajlandia. Pogoda na południu i północy

Inna sytuacja pogodowa jest na półwyspie Malajskim na południu kraju. Panuje tam klimat równikowy jest bardziej wilgotny i gorący. Nie ma dużych różnic pomiędzy poszczególnymi miesiącami. Ja lubię ten upał i wilgotność. Skóra jest dobrze nawilżona i ja osobiście lepiej znoszę upały.

Inna sytuacja pogodowa jest w na północy kraju na przykład w popularnych w Chiang Mai i Chiang Rai. Klimat górzysty jest chłodniejszy, temperatura potrafi być nawet poniżej 20 stopni. Należy mieć ze sobą ciepłe bluzy, szczególnie jeśli planujesz trekking w górach. Najniższe temperatury przypadają na grudzień, styczeń i luty około 23 stopni. Najwyższe temperatury w kwietniu i maju, dochodzą do 30 stopni. Odwiedzenie północy Królestwa Tajlandii jest dobrym pomysłem po podróży po południu kraju. Zmęczeni upałami w Bangkoku i na południu można trochę odetchnąć w górach na północy.

Tajlandia. Kiedy jechać?

Jak dla mnie każda część roku jest dobra na podróż do Tajlandii. Jeśli jenak zachmurzone niebo Ci przeszkadza, wybierz czas naszej zimy. Słońce jest gwarantowane ; )

Może Cię zainteresuje https://aleksandratabor.com/tajski-masaz-ile-gdzie-w-tajlandii-czy-boli/

Zaletą pory suchej jest piękne słońce, zdjęcia wyglądają cudownie, ale to słońce mocno pali i oślepia.

The Grand Palace pięknie prezentuje się w słońcu w trakcie pory suchej. Od listopada do maja jest w Tajlandii najwięcej turystów. Na zdjęciu widać zasłonięte ramiona i nogi turystów, to jest wymóg, aby wejść na teren Pałacu.

Pattaya. widok na plażę podczas pory deszczowej. Zachmurzone niebo odbiera urok temu miejscu

Exit mobile version