Jak długo trwa lot do Tajlandii? Co warto wiedzieć?

Jak długo trwa lot do Tajlandii? Co warto wiedzieć?

Jak długo trwa lot do Tajlandii? Najkrótsza opcja to około 12 godzin. Jest teraz maj, to dobry moment na rezerwację lotu do Tajlandii na grudzień lub styczeń przyszłego roku. Poniżej kilka moich uwag zanim kupisz bilety lotnicze do Tajlandii.

Jaka cena jest dobra za lot?

Lot w obydwie strony, dla jednej osoby na trasie Warszawa – Bangkok, z przesiadką w granicy 5 godzin, w cenie około 2600 zł uważam za bardzo dobrą opcję, wszystko, co jest poniżej to jest super cena. Cena około 2900 zł uważam, że jest OK, a powyżej są już standardowe ceny (na moment publikacji tego artykułu).

Czy są bezpośrednie loty do Tajlandii?

Krótko mówiąc, nie ma bezpośrednich lotów do Tajlandii z Polski. Bezpośrednie loty do Tajlandii są to loty czarterowe, oferowane przez biura podroży. Z Polski lata LOT często dreamlinerem do Bangkoku lub na wyspę Phuket. Wiele osób może protestować i pisać, ze biuro podróży ma marżę i musi zarobić, że nie warto i tak dalej… Warto popatrzeć na ofert biur podróży, które oferują wycieczki z dobrym lotem i hotelem. Z hotelu przecież można wyjść i zwiedzać na własną rękę. Czasami ceny wycieczek z bezpośrednim lotem, który trwa 9 godzin, są atrakcyjne, a jeśli komuś zależy na czasie, to lot trwający 9 godzin w jedną stronę zamiast na przykład 15 godzin, to jest dobra opcja.

Jak długo trwa lot do Tajlandii?

Najkrótsza opcja z jedną przesiadką na trasie Warszawa-Bangkok trwa około 12 godzin z przesiadką. Loty czarterwoe trwają 9 godzin w bezpośrednim połączeniu.

Dokąd lecieć do Tajlandii?

W Tajlandii najczęściej wybierane miejsca przylotu to Bangkok, Phuket, Krabi i Cziang Mai. Biura podróży oferują różnież połączenia do Pattaya.

Jeśli To jest pierwsza podróż do Tajlandii, to polecam przylecieć do Bangkoku i zobaczyć to miasto. Bangkok ma wiele pozytywnych i negatywnych opinii, najlepiej jest zobaczyć to miasto i wyrobić sobie swoją własne zdanie. To metropolia mająca 10 milionów mieszkańców, w różnych rankingach jest najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Być w Tajlandii i nie zobaczyć Bangkoku to poważy błąd.

Jakimi liniami latać?

Ja latałam Emirates, Qatar, Finnair, Polskim LOTem i Lufthansą. Wybierałam te linie, ponieważ miały loty o najlepszym stosunku: cena>> długość lotu>> jakość obsługi.

Jakość obsługi jest ważna, bo można mieć pecha i zgubić bagaż, loty mogą być opóźnione lub odwołane. Ważne jaką politykę mają linie lotnicze wobec swoich klientów i najtańsza opcja nie zawsze jest faktycznie najtańsza, gdy dzieją się niespodzianki.

Loty sprawdzam w porównywarkach jak skyscanner.pl, fru.pl lub kiwi.com, ale zawsze kupuję bezpośrednio na stronie Linii Lotniczych. To ułatwia późniejsze reklamacje lub na przykład zagubiony bagaż.

Po Tajlandii, a także na Filipiny, do Singapuru i Malezji latałam liniami Air Asia, Nok Air, Thai Vietjet, Scoot.

Kiedy loty do Tajlandii są najtańsze?

Moje obserwacje cen wskazują na tanie loty do Tajlandii w porze deszczowej oraz tych najmniej uczęszczanych miesiącach jak kwiecień i maj. Najtańsze loty są do kupienia na około 6 miesięcy przed wylotem do Bangkoku. Ale to są moje obserwacje i w tym roku, ceny poszły do góry. Także na bieżąco trzeba obserwować. Najdrożej jest w sezonie turystycznym w porze suchej czyli od grudnia do marca.

Kiedy rezerwować loty do Tajlandii?

Najlepiej z wyprzedzeniem 6 miesięcy. Im bliżej wylotu tym ceny są zazwyczaj wyższe.

Ważne. Loty przez Doha i Dubaj

Loty przez Doha i Dubai są obarczone ryzykiem. Na przesiadkę w Doha często jest 1 g. 40 minut. To bardzo mało. Pamiętam, jak za którymś razem trochę pobłądziliśmy z moim Panem P. na lotnisku i ostatni odcinek musieliśmy biec. A bieganie po lotnisku pełnym ludzi i bagażem podręcznym to trudna sprawa. Wpadliśmy do bramki wejściowej do samolotu w ostatniej chwili, obsługa czekała tylko na nas. Lotnisko w Dubaju jest również ogromne. Także pilnuj czasu!

Jeśli masz urlop na 2 tygodnie

To jest krótki urlop jak na Tajlandię. To kraj o dużym rozciągnięciu z północy na południe. Atrakcyjna część dla turystów to wyspy, na które trzeba dostać się promem. Na promy się czeka, po dopłynięciu na pier (przystań), trzeba złapać taksówkę lub zorganizować transport. Podróże są wieloetapowe, czasem są opóźnienia. Jeśli chcesz jeździć po Tajlandii, bardzo dużo czasu stracisz na transport.

Do tego po kilkunastogodzinnym locie będziesz jak dętka (jet lag gwarantowany). Zamiast zwiedzać będziesz marzyć o wygodnym łóżku. Aby się wyspać będziesz potrzebować czas. Dlatego nie kupuj biletów lotniczych na lot, która ma trwać powyżej 20 godzin. Może to jest tańsza opcja, ale stracisz dużo czasu, a w Tajlandii będziesz tracił czas na kolejne przemieszczanie się. Im krótszy lot tym więcej czasu na zwiedzanie Tajlandii. Wybierz loty 12, 13, 14 lub 15 godzinne.

Jeśli masz urlop dłuższy niż 2 tygodnie i nie chcesz jeździć po kraju

W takim razie nie będziesz tracić czasu na transport. Opcja lotów 20 godzinnych i dłuższych jest dla Ciebie, ale na pewno będziesz jak dętka po takim locie. Zaletą takich lotów jest, to, że są zazwyczaj tańsze.

Międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi (BKK) jest ogromnym lotniskiem, które w godzinach szczytu obsługuje tysiące przyjezdnych. Planując podróż należy pamiętać, że po przylocie możecie jeszcze około 2 godzin spędzić na lotnisku. W godzinach szczytu kolejka po pieczątkę z wizą jest ogromna. Trzeba przyznać, że idzie sprawnie i wile okienek jest otwartych, ale jednak zajmuje to czas. Z lotniska do miasta jest pociąg, którego linia przecina się z linią metra na stacji Makkasan.

O lotnisku Suvarnabhumi podaje praktyczne informacje kanał Pozytywne Podróże, podaję link https://www.youtube.com/watch?v=do7m49lxwMA , naprawdę warto obejrzeć przed przylotem na to lotnisko.

Lot samolotem do Tajlandii

Zazwyczaj w samolotach jest chłodno, także ciepła bluza i długie spodnie uważam, za konieczne. W niektórych liniach lotniczych można dostać kocyk i poduszkę, ale to może być za mało na chłód. Spanie w samolocie jest dla mnie trudne, ale jeśli to jest lot nocny, to warto jednak usnąć. Podróże na wschód wiążą się z jet lagiem, dlatego warto przed podróżą dobrze wyspać się, a po przylocie wypocząć w wygodnym hotelu. Dlatego zawsze polecam, aby nie oszczędzać na tym pierwszym noclegu w Tajlandii. Jak szukać noclegów w Tajlandii i na co uważać, aby nie dać się oszukać pisałam tutaj https://aleksandratabor.com/tajlandia-noclegi-na-co-uwazac/

Godziny szczytu na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku. Ogromna kolejka do odprawy wizowej dla przylatujących do Tajlandii. Chciaż jest bardzo dużo oczekujących kolejki są sprawnie obsługiwane i jest wiele otwartych okienek wizowych.
Planując wakacje w Tajlandii, trzeba uwzględnić czas na transfer na wyspy. Podróże promami mogą zająć sporo czasu.
Jeśli jesteście fanami Harrego Pottera, w Krabi możecie nocować w hostelu Hogwarts. Nie miałam okazji tam nocować, także nie wiem, jakie są warunki, ale gdy spacerowałam po Krabi w egztycznej Tajlandii, wśród palm i bananowców i zobaczyłam Harrego Pottera mocno zdziwiłam się : ) . W Tajlandii można znaleźć wszystko.

Latając Finnair, leci się prez Helskinki. Na lotnisku znajduje się sklep z muminkami ; )

Możesz również polubić

Dodaj komentarz