Plaże w Tajlandii. 7 najpiękniejszych plaż

Poda wyspa Tajlandia Blog aleksandratabor.com

Plaże w Tajlandii. Tajlandia słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. To jednocześnie duży kraj i w poszukiwaniu najpiękniejszej wyspy lub plaż można przejechać wiele kilometrów. Poniżej jest moja subiektywna lista najpiękniejszych plaż, które odwiedziłam, a niektóre z nich zasługują na miano niebiańskich. Cała Tajlandia jest piękna i wiem, że jeszcze wiele pięknych miejsc odkryję. Niektóre miejsca odwiedziłam w porze deszczowej dlatego, na zdjęciach brakuje intensywnego słońca, niemniej klimat zwrotnikowy gwarantuje wysokie temperatury powietrza i wody w morzu przez cały rok. Wszystkie plaże, które wymieniam mają łagodne zejście do morza.

Tajlandia zniosła obowiązek kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych i pewnie wiele osób zastanawia się nad podróżą do tego kraju. Mam nadzieje, że moja lista pomoże Wam odnaleźć idealne miejsce na wypoczynek ; )

1. Plaża na wyspie Thale Waek, prowincja Karbi.

To malutka wyspa koło wyspy Ko Kai, na którą można dostać się z wykupioną wycieczką z Krabi. Tuż obok tej maleńkiej wysepki znajduje się druga odrobinę większa Ko Thap. Obydwie wyspy są połączone piaszczystym przesmykiem, który jest zalany wodą i można nim przejść mocząc nogi do kolan w cudowniej wodzie. Piasek jest drobniutki i biały. Nie chciałam wracać stamtąd ; )

 • Plaża na wyspie Thale Waek
 • 2. Plaże w Tajlandii. Plaża Surin na wyspie Phuket.

  Wyspa leży w prowincji o tej samej nazwie i jest największą wyspą w Tajlandii. Phuket obok Bangkoku jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tajlandii, z tego powodu plaże na zachodnim wybrzeżu są bardzo oblegane i w sezonie trudno cieszyć się pięknem tych miejsc. Jest jednak na Phuket jedna piękna i bardziej kameralna plaża, z łagodnym zejściem do wody, które umożliwia kąpiele nawet dzieciom, spokojnym płaskim morzem i krystalicznie czystą wodą. To plaża Surin.

  Surin Plaża na wyspie Phuket.

  3. Plaża małp na wyspie Ko Phi Phi.

  Wyspa Phi Phi jest jedną z najpopularniejszych wysp w Tajlandii i bardzo skomercjalizowaną, mnóstwo turystów, sklepików, straganów, barów (oczywiście pandemia wszystko zmienia) powoduje, że trudno cieszyć się urokiem tej wyspy. Mimo to, plaża małp jest pięknym zakątkiem w małej zatoczce Phi Phi. Można tam dotrzeć od strony morza i jest to stały punkt wycieczek organizowanych przez lokalne biura podróży. Warto tam popłynąć i spędzić kilka godzin, plaża jest mała, zaciszna i dodatkową atrakcję stanowią ciekawskie małpy (trzeba uważać, widziałam jak jedna małpa ukradła buta kapiącemu się w wodzie Japończykowi. Niestety zrobiła to tak szybko, że nie sposób było ją dogonić.)

  Plaża małp na wyspie Ko Phi Phi.

  4. Plaża Saire na wyspie Koh Tao (zatoka Tajlandzka).

  Nie dajcie się zwieść brakiem słońca na zdjęciu, tego dnia było 35 stopni, ale w trakcie pory deszczowej niebo momentami było zasłonięte chmurami. Cała wyspa Koh Tao jest niebiańskim miejscem i polecam tam wszystkie plaże. Każda jest piękna z łagodnym zejściem do morza, płytką wodą umożliwiającą snorkeling i pływanie nawet dla dzieci. Plaża Saire jest najbardziej znaną plażą na tej wyspie z racji krzywo rosnącej palmy, której pień pochyla się tuż nad pisakiem. Plaża jest dobrze zagospodarowana, znajdziecie na niej hotele, bary i restauracje. Jeśli komercjalizacja Wam przeszkadza, polecam udać się na południową stronę wyspy, tam są mniejsze plaże z mniejszą liczbą usług turystycznych.

  Plaża Saire, wyspa Koh Tao

  5. Plaża Kamala na wyspie Phuket.

  O Phuket już pisałam, a Kamala beach jest jedną z najbardziej popularnych plaż. Wynika to ze spokojnego płaskiego morza, czystej wody i szerokiego piaszczystego pasa. To daje dużo miejsca i można spokojnie rozłożyć się na piknik i całodzienny wypoczynek. Co ciekawe plaża jest odwiedzana w nocy, odbywają się tam ogniska, a woda jest ciepła różnież późnym wieczorem.

  Plaża Kamala na wyspie Phuket

  6. Plaża na wyspie Poda w prowincji Krabi.

  Na wyspę można przypłynąć wraz z wycieczkmi organizowanymi przez lokalne biura podróży z innych pobliskich wysp jak Ao Nang i prowincji Krabi. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Tajlandii jeśli chodzi o plaże i nie przejmujcie się jeśli na miejscu zobaczycie tłumy turystów, wystarczy przejść dalej na kolejną plażę i może być zupełnie pusto. Woda cudownie ciepła, spokojna, idealna do pływania i snorkelingu. Na całej wyspie są plaże z białym pisakiem i piękne widoki na skały wystające w morza.

  Plaża na wyspie Poda w prowincji Krabi.

  7. Plaże w Tajlandii. Plaża Railay w prowincji Krabi (Railay beach, zatoka Maya Bay).

  Plaża i cała zatoka jest piękna i warta zobaczenia. Prawda jest taka, że w całej Tajlandii zobaczycie inne równie piękne miejsca, które są rajem. Jednak właśnie do takich popularnych najłatwiej się dostać. Z Krabi oraz pobliskich wysp organizowane są wycieczki łodziami i motorówkami do zatoki Maya Bay. Przez długi czas natłoku turystów, łodzi, hałaśliwej infrasturuktury turystycznej, zatoka prawie całkowicie obumarła i trudno było tam zobaczyć ryby, ale plusem pandemii jest to, że zatoka odpoczęła i odżyła.

  Plaża Railay w prowincji Krabi (Railay beach) nad zatoką Maya Bay

  A która plaża najbardziej Wam się podoba?

  Możesz również polubić

  2 komentarze

  1. Phuket, co warto zobaczyć? Czy warto jechać? - Aleksandra Tabor.

   […] O najpiękniejszych plażach w Tajlandii przeczytasz tutaj. […]

  2. Tajlandia, jedzenie, co jeść i pić, a czego unikać. Ceny i co jedzą Tajowie? - Aleksandra Tabor.

   […] A może plaże w Tajlandii? O napiękniejszych plażach przeczytasz tutaj […]

  Dodaj komentarz