Dokąd wybrać się z Bangkoku? Na wyspę Koh Samet

Wyspa Koh Samet

Zanim napiszę o Koh Samet, podaję najświeższe informacje. Tajlandia znów wprowadziła obowiązek 7-dniowej kwarantanny dla osób zaszczepionych. Ze względu na rozprzestrzeniający się na świecie wariant Omikron, do Tajlandii od 22 grudnia 2021 r. można przylecieć tylko na wyspę Phuket. Na wyspie można odbyć kwarantannę i po otrzymaniu wyniku testu RT-PCR można podróżować dalej po terenie kraju. To duże utrudnienie, ale sytuacja zmienia się, także napiszę o swojej ulubionej wyspie Koh Samet, być może będzie to dla was dobry pomysł na wypoczynek.

Koh Samet, lokalizacja. Prowincja Rayong. Wschodnia strona Zatoki Tajlandzkiej, czas podróży ok. 4 godzin (2,5 godziny busem z Bangkoku + ok. 1,5 godz. promem).  

Polubiłam tę wyspę z kilku powodów.

  • Piękne plaże, bały piasek, krystaliczna woda w morzu i urokliwe zatoczki ze skałami.
  • Jest mniej popularna niż znajdujące się po zachodniej stronie Zatoki Tajlandzkiej wyspy Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao i zdecydowanie mniej popularna wśród zachodnich turystów. Dlatego wyspa Koh Samet jest też mniej skomercjalizowana, co bardzo mi odpowiada i odrobinę tańsza niż te popularne wyspy. W tym miejscu podaję małe wyjaśnienie. Przyjęło się dodawanie w angielskich tłumaczeniach nazw „ko” lub „koh” przed nazwą wysp. Koh o ko w tajskim oznacza wyspę.
  • Dobry, łatwy i tani dojazd z Bangkoku. Wystarczy metrem dojechać do Ekkamai Estern Bus Terminal (należy wysiąść na stacji metra BTS Ekkamai) i kupić łączony bilet (autobus i prom) na wyspę. Całą podróż zajmuje około 4 godzin.

Jeśli chcesz wybrać się z Bangkoku na 2-3 dni wypoczynku, to Koh Samet jest wygodnym miejscem.

  • Na wyspie znajduje się Park Narodowy, trochę zaskakujący, bo nie znalazłam w nim nic ciekawego. Ponieważ cała wyspa jest objęta Parkiem Narodowym należy kupić bilet (około 200 THB) przy wyjściu w przystani. W Parku są grasujące stada zdziczałych psów, nie są groźne, ale mogą wystraszyć.
  • Prawie całe wschodnie wybrzeże wyspy posiada piękne plaże w małych zatoczkach. Niektóre plaże są połączone, a do niektórych można również przejść morzem.
  • Pomiędzy Bangkokiem, a Koh Samet jest Pattaya. Niestety nie ma możliwości połączenia wycieczek. Z Bangkoku można dojechać do Pattaya lub Koh Samet. Z Pattaya nie ma busów do Koh Samet, chociaż jest po drodze.

    W całej Tajlandii należy uważać, o oszustwach w Tajlandii można przeczytać tutaj.
Jedna z plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy Koh Samet.
W porze deszczowej trudno zrobić dobre zdjęcie, niebo zachodzi chmurami, ale temperatura zostaje bez zmian 35 stopni ; )
Jedna z kameralnych zatoczek na zachodnim wybrzeżu wyspy Koh Samet. Do niektórych plaż można również dojść wybrzeżem.
Demon morski wita turystów przy przystani Nadan Pier na wyspie Koh Samet.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz