Hua Hin w Tajlandii, tam gdzie Tajowie jeżdżą na weekend.

Hua Hin, Tajlandia

Zapytałam w pracy kolegów dokąd jeżdżą na wypad weekendowy, gdy chcą zrelaksować się poza Bangkokiem. Padały różne odpowiedzi, a najczęstsza to Hua Hin nad Zatoką Tajlandzką. 

Hua Hin leży 200 km na południe od Bangkoku nad Zatoką Tajlandzką. Jest to miasto trochę naprzeciwko Pattay’i, po drugiej stronie Zatoki. Spokojny kurort z długimi plażami, przyjemny dla osób szukających spokoju lub dla rodzin z dziećmi. Bliskość Bangkoku powoduje, że Hua Hin jest częstym celem dla Tajów, którzy chcą odpocząć podczas weekendu.

Dojazd do Hua Hin

Busy odjeżdżają z południowego dworca Sai Tai Mai w Bangkoku. Koszt biletu to około 200 THB, czas podróży 4 godziny.

To jest Azja…

Gdy dotarłam do swojego hostelu, okazało się, że owszem mają basen, tak jak to było opisane na booking.com, ale dzielony pomiędzy kilka innych hosteli. Basen był położony tuż przy ulicy, oddalony od hostelu około 300 metrów. W efekcie ten basen był mało przyjaznym miejscem do kąpieli. To co rekompensowało niedogodności z basenem, to bliskość plaży. Tak to właśnie jest w Tajlandii, opisy noclegów często nie oddają rzeczywistości.

Atrakcje w Hua Hin

W Hua Hin można znaleźć zarówno resorty, jak i małe pensjonaty niedaleko plaży. Miasto jest położone przy długich plażach. Znajduje się tam targ, nocny market, a charakterystycznym znakiem jest posąg Buddy przy wzgórzu. Trzeba uważać wspinając się na wzniesienie przy posągu, ponieważ grasują tam dzikie psy.

Posąg Buddy twarzą skierowaną ku morzu. Na wzgórzu znajduje się mała świątynia, ale podejście pod nią strzegą bezdomne psy.

Miasto oferuje wszelkie atrakcje dla turystów, jest dużo barów, restauracji, salonów masażu, sklepów z ubraniami, są też centra handlowe. Jednak jest tam spokojniej i taniej niż w Pattay’i i nie ma tak krzykliwej oferty seks turystyki.
Znanym obiektem w mieście jest Klai Kangwon Palace, czyli letni Pałac króla, jednak turyści nie mogą zwiedzać pałacu. W Hua Hin znajduje się też wioska słoni, ja ze względu na wątpliwości co do opieki nad tymi zwierzętami nie zdecydowałam się na wizytę.

Miasto polecam osobom, które chcą spędzić weekend w bliskiej odległości od Bangkoku, szukają spokoju i łatwego dojazdu.

Piękne, długie plaże są charakterystyczne dla Hua Hin.
W oddali od centrum miasta można obserwować życie miejscowych rybaków.
Przy jednej z plaż znajduje się mała świątynia chińska. Największe skupisko mniejszości chińskiej można spotkać w Bangkoku, jednak w całej Tajlandii znajdują się mniejsze skupiska wraz ze świątyniami, sklepami i restauracjami.

O Pattaya możecie przeczytać tutaj https://aleksandratabor.com/pattaya-w-tajlandii-atrakcje-co-robic-i-troche-historii/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz