Janów Podlaski, Zamek Biskupi hotel Arche

Zamek Biskupów, hotel w Janowie Podlaskim

Janów Podlaski jest znany ze stadniny koni, a ja szukałam wygodnego miejsca z dużymi terenami na spacery. Czy hotel spełnił oczekiwania? Nie wszystkie. Hotel Zamek Biskupi Arche w Janowie Podlaskim to kompleks kilku budynków. Dwa skrzydła głównego budynku hotelowego to odrestaurowany pod opieką konserwatora zabytków Zamek Biskupów. Mury zamku sięgają XVIII w. Odrestaurowane części obiektu pięknie oddają historyczny charakter miejsca. Pozostałe budynki należące do hotelu zostały wybudowane w 2016 r. Hotel należy do grupy Arche, która jest  znana z prowadzenia hoteli w ciekawych obiektach, często zabytkowych. W nowej części hotelu znajduje się basen Spa. W skład hotelu składają się dodatkowo 4 budynki, w których są pokoje, te budynki nie mają charakteru dawnego Zamku Biskupów i tylko w drobnych elementach nawiązują do historii tego miejsca. Warto zwrócić uwagę na to, przy rezerwowaniu noclegów. 

Janów Podlaski, hotel ****

Czterogwiazdkowy hotel posiada restaurację, bar z tarasem, basen wewnętrzny i zewnętrzny, jacuzzi i mały basen wewnętrzny dla dzieci, 2 sauny suche i saunę parową. Spa jes prowadzone pod marką dr Ireny Eris. To co robi jednak wrażenie to ogromny teren wokół hotelu. To właśnie 40 hektarów z lasem, jeziorem i rzeką, parkiem i pastwiskiem dla zwierząt, uważam za wyjątkowy.

Dużo terenów zielonych

Część terenów wokół hotelu stanowi las liściasty z bujnym poszyciem. Przez las można wygodnie spacerować po drewnianej kładce. Las jest oddalony od hotelu i zabudowań Janowa Podlaskiego, dzięki czemu panuje tam cisza i spokój. Jedną z atrakcji hotelu jest jezioro, do którego wpływa rzeczka. Po jeziorze można pływać rowerkiem wodnym. Stworzona jest też sztuczna piaszczysta plaża. Bezpośrednio z hotelowego tarasu można wyjść do parku. Ogromne tereny są przygotowane do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu.  Oceniam to za wyjątkową zaletę tego miejsca, niewiele hoteli w Polsce może pochwalić się tak dużym terenem rekreacyjnym.

Wiele miejsc w hotelu nawiązuje do historii Zamku, w korytarzach części zabytkowej są odsłonięte cegły. Restauracja, w której serwowana jest kolacja również ma zamkowy charakter. Jednak jak na tak duży obiekt, większa część przestrzeni jest zwykłym hotelem bez wyrazu. Warto wziąc to pod uwagę przy wyborze pokoju w tym hotelu.

Janów Podlaski

Janów Podlaski to wieś położona niedaleko granicy z Białorusią, dwie godziny podróży autem z Warszawy. Znany jest ze stadniny koni arabskich, którą można zwiedzać. Organizowana jest tam też szkółka jeździecka. Pobyt w hotelu i zwiedzanie okolic, są dobrym pomysłem na weekend. O atrakcjach Janowa Podlaskiego i okolic pisałam tutaj https://aleksandratabor.com/janow-podlaski-cielesnica-jeden-dzien-lub-weekend/

Janów Podlaski. Hotel Zamek Biskupów
Janów Podlaski, hotel Zamek Biskupów widok od strony jeziora
Hotel Zamek Biskupi. Korytarz z oryginalnymi freskami z XVIII w.
Hotel Zamek Biskupi. Sala kominkowa
Hotel Zamek Biskupi. Klatka schodowa z odsłoniętymi cegłami w części zabytkowej.
Hotel Zamek Biskupi. Park
Hotel Zamek Biskupi. Taras

Możesz również polubić

Dodaj komentarz