Pattaya w Tajlandii, dlaczego jest centrum seksturystyki? Czy warto jechać tam?

Pattaya

Pattaya jest znana głównie z seksturystyki i faktycznie ściągają do tego miasta mężczyźni z całego świata. Dlaczego tak się stało? To zasługa amerykańskich żołnierzy, dobrego położenia niedaleko Bangkoku i tolerancyjnego podejścia tajskiej kultury i religii do seksu.

Pattaya, czyli wioska rybacka

Mała wioska rybacka na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, była miejscem zupełnie nieznanym. Dopiero. Gdy niedaleko powstała amerykańska baza wojskowa rozpoczął się jej szybki rozwój.

W wyniku porozumienia pomiędzy rządem USA i Tajlandii niedaleko wioski rybackiej Pattaya, rząd Tajlandii zezwolił na stacjonowanie amerykańskich sił powietrznych (United States Air Force) w bazie wojskowej U-Tapao Royal Thai Navy Airfield. Bazy w Tajlandii były potrzebne Amerykanom ze względu na wojnę w Wietnamie, która trwała w latach 1955 – 1975. To właśnie z tej bazy pod Pattaya wylatywały amerykańskie bombowce na Wietnam.

Amerykańscy żołnierze, którzy stacjonowali w bazie, wychodzili na krótkie przepustki do najbliższego miejsca, czyli właśnie do wioski rybackiej Pattaya. A razem z ich potrzebami rozwinęła się infrastruktura i usługi rozrywkowe, szczególnie bary go go, prostytucja i ping pong show. Po zakończeniu wojny w Wietnamie, wielu żołnierzy w swoim kraju opowiadało o Tajlandii i wracało na urlop.

Pattaya beach. Główna i największa plaża w Pattaya. Charakteryzuje się szerokim pasem plaży z drobnym piaskiem. Jest dobrze zagospodarowana z wieloma atrakcjami dla turystów i znajduje się w samym centrum miasta.

Dlaczego spośród 7 baz amerykańskich w Tajlandii akurat Pattaya stała się znana?

Tylko ta baza, znajdowała się nad morzem w pobliżu plaż. Jednocześnie Pattaya znajduje się blisko stolicy Tajlandii. Bangkok pomimo, że leży w delcie rzeki Menam nad Zatoką Tajlandzką, to nie ma dostępu do plaż. Z tego powodu, aby kąpać się w morzu trzeba wyjechać z miasta. Pattaya znajduje się zaledwie 2 godziny jazdy samochodem na południe od Bangkoku i posiada plaże oraz łatwo dostępne urocze wysepki z plażami. Ten kurort obecnie jest obok Bangkoku najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Tajlandii.

Beach Road w Pattaya ciągnie się przez 3 kilometry wzdłuż morza. Przy ulicy znajdują się bary, restauracje, miejsca z masażem i stragany z pamiątkami.

Czy seksturystyka w Tajlandii jest tolerowana?

Zasady obyczajowe i religijne w Tajlandii nie są aż tak restrykcyjne, jak w innych krajach i religiach. Jednak nie dajcie się zwieźć. Seksturystyka w Pattaya i całej Tajlandii kwitnie ze względu na niskie zarobki kobiet w tym kraju. Niestety wiele z kobiet jest porywanych, sprzedawanych i przetrzymywanych w Tajlandii. Ogromna liczba turystów niesie ze sobą też zapotrzebowanie na tego typu usługi i błędne koło zamyka się.
Tradycyjne wychowanie w Tajlandii wymaga zamieszkiwania w rodzinnym domu z rodzicami aż do ślubu. Przy dobieraniu się w pary ma znaczenie status, zarobki i wykształcenie. Rodziny często wyrzekają się kobiet, które z powodów ekonomicznych prostytuują się. Wiele znich już nie może wrócić do rodziny i trudno im ułożyć sobie życie. Tolerancja w Tajlandii dla seksturystyki jest pozorna, a głównym motorem są pieniądze. Ogromne pieniądze, które zarabiają właściciele lokali, barów, hoteli, sutenerzy i mafia.

Pattaya, to nie tylko ping pong show

Miasto liczy 120 tys. stałych mieszkańców i pomijając pandemię, od lat osiemdziesiątych odwiedza je rocznie kilka milionów turystów. Miasto i okolice oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz całkowicie niezwiązanych z seksem.

  • Wyspy Ko Lan i Ko Phai z błękitną wodą w morzu i plażami.
  • Plaże na południe od miasta (Ban Amphur, Jomiten, Sai Kaew, Hat So).
  • Centra handlowe, usługi turystyczne, restauracje, bary…
  • Pływający targ (Pattaya Floating Market). W tym miejscu można przepłynąć się łodzią po kanałach, zobaczyć tradycyjne tajskie chaty z wyposażeniem, odwiedzić małe muzeum i kupić ręcznie wykonane pamiątki.
  • Sanktuarium słoni (Elephant Jungle Sanctuary). Można karmić i myć słonie w miejscu zbliżonym do naturalnego.
  • Sanktuarium prawdy (Sanctuary of Truth). Wykonana z drewna w różnych stylach: buddyjskim, hinduistycznym i khmerskim.
  • Ogród botaniczny (Nong Nooch Tropical Garden). Bardzo duży obszar 200 hektarów z atrakcjami dla dzieci.
Floating Market w Pattaya. To miejsce dobrze pokazuje
jak wyglądało tradycyjne życie Tajów.

Lokalizacja. 140 kilometrów na południe od Bangkoku. Prowincja Chonburi. Miasto Pattaya położone jest nad wschodnim brzegiem Zatoki Tajlandzkiej.

Dojazd. Z dworca autobusowego Ekkamai w Bangkoku (Ekkamai Estern Bus Terminal). W tym celu należy jechać linią metra BTS do stacji Ekkamai.

Z Bangkoku podróż busem zajmuje 2 godziny. Można też lecieć samolotem z lotniska Suvurnabumi w Bangkoku. A jeśli do Tajlandii przylatujecie z Europy to w ramach tego samego lotniska można przesiąść się do Pattaya.

Jakie pamiątki przywieźć z Tajlandii? Pisała o tym tutaj https://aleksandratabor.com/tajlandia-jakie-pamiatki-ceny/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz