Pamiątki z Tajlandii, co przywieźć, jakie ceny?

Wiska morskich cygan. Krabi Tajlandia.

Z Tajlandii można przywieźć fajne pamiątki dla siebie, znajomych i rodziny. Poniżej lista, tych pamiątek które sama kupuję.

 • Kremy ze śluzem ślimaka. Jedną z bardziej popularnych marek jest Snail White firmy Namu, który promowała jedna z popularnych tajskich aktorek. Ceny od 700 THB, czyli 88 PLN.
 • Kosmetyki na bazie aloesu, w tym popularnej koreańskiej firmy Holika Holika. W Tajlandii produkty tej firmy są tańsze niż w Polsce. Ceny od 150 THB czyli 19 PLN.
 • Maść tygrysią (Tiger balm), która jest stosowana na przeziębienia, bóle stawów, bóle głowy. Maść i większość kosmetyków można kupić w drogeriach lokalnych i należących do światowych sieci jak Boots. Cena około 200 THB czyli 25 PLN.
 • Suszone owoce jak mango i durian, cena około 70 THB czyli 9 PLN. Moim polskim znajomym i rodzinie zawsze bardzo smakują ; )
 • Chipsy kokosowe, cena około 70 THB czyli 9 PLN. To dobre pamiątki ze względu na niską cenę i naprawdę dobry smak ; )
 • Ja polecam kupić przyprawy i pasty curry (żółta, zielona, czerwona), pasty do zupy tom yum. Cena ok 50 THB czyli 6 PLN.
 • W Tajlandii można kupić tanie ubrania i buty typu japonki lub sandały. W tym celu można udać się na targ Chatuchak w Bangkoku. Z ubraniami jednak należy uważać, bo te droższe mogą okazać się podróbkami. Ceny t-shirtów są już od 200 THB czyli 25 PLN, a sukienki od 300 THB czyli około 35 PLN.
 • Apaszki/szaliki z kaszmiru. Niestety trzeba uważać na podróbki. Dla siebie kupiłam piękny szalik z kaszmiru w przędzalni w czymś w rodzaju skansenu w Pattaya. Jest to Floating market, w którym można znaleźć wiele pamiątek. Cena 300 THB czyli około 35 PLN.
 • Red Bull (Krating Daeng, taj. czerwony byk) – napój energetyczny, który został stworzony w Tajlandii. Cena około 70 THB czyli 9 PLN.
 • Czarne, białe i kolorowe perły. Można je kupić w całej Tajlandii, a szczególnie popularne są te oferowane w wiosce morskich Cygan  na Morzu Andamańskim (Koh Panyi, Floating Muslim Village).

Pamiątki to też kosmetyki, wiem, że wiele turystek kupuje je w Tajlandii. Za najlepsze kosmetyki Tajowie uważają te z Korei południowej i Japonii. Wynika to z bardziej restrykcyjnych testów jakości niż te obowiązujące w Tajlandii. Dodatkowo w Tajlandii są dużo tańsze niż w Polsce, trzeba jednak sprawdzać oznaczenia i zabezpieczenia opakowania. Łatwo nadziać się na podróbki.

Wioska Cygan Morskich w prowincji Krabi na Morzu Andamańskim. W większości zamieszkana przez muzułman zajmujących się rybołóstwem, poławianiem i turystyką.
Na Khao San Road w Bangkoku można kupić wiele pamiątek w tym ubrania, większość pochodzi z Chin. Zdjęcie zrobiłam w high season w nocy z piętra jednej z knajp.
Targ na wyspie Phuket
Pływający targ w Pattaya (Floating market). Miejsce z wieloma małymi sklepikami z pamiątkami. Wiele z nich to tajskie wyroby.

Lista przedmiotów zakazanych do wywiezienia z Tajlandii znajduje się na poniższych stronach. Dodatkowo należy sprawdzać przedmioty, które można przywieźć na teren Unii Europejskiej.

https://suvarnabhumi.airportthai.co.th/service/airport-guide/detail/905

https://www.customs.go.th/cont_strc_simple.php?ini_content=individual_160426_01&lang=en&left_menu=menu_individual_submenu_03_01

https://granica.gov.pl/j/index.php/24-glowna/506-cites

Może zainteresuje Cię Pattaya w Tajlandii https://aleksandratabor.com/pattaya-tajlandia-seksturystyka-czy-jechac/

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. R@dek

  Czy można przywozić z Tajlandii muszle, kamyki itp?

  1. Aleksandra Tabor

   W dużym skrócie nie można. Informacje dotyczące zakazanych przedmiotów można znaleźć na poniższych stronach. Można złożyć wniosek do odpowiednich urzędów o zgodę na wywóz zakazanych przedmiotów z Tajlandii, na poniższych stronach można zapoznać się z listą i zasadami.

   https://suvarnabhumi.airportthai.co.th/service/airport-guide/detail/905

   https://www.customs.go.th/cont_strc_simple.php?ini_content=individual_160426_01&lang=en&left_menu=menu_individual_submenu_03_01

   Jeden temat to wywóz z Tajlandii, a druga sprawa to przywiezienie na teren Unii Europejskiej. Ogólnie pisząc na teren UE jest zakaz przywożenia chronionych gatunków lub gatunków umieszczonych na liście zakazanych lub przywiezienie wymaga zgłoszenia do odpowiednich urzędów w kraju wywozu.
   Informacje na ten temat znajdują się na stronie https://granica.gov.pl/j/index.php/24-glowna/506-cites

Dodaj komentarz