Wyspa Langkawi. Malezja, co zobaczyć?

Wyspa Langkawi. Plaża na zachodnim wybrzeżu.

Langkawi to malezyjska wyspa, blisko granicy z Tajlandią. Podróż na wyspę poleciła mi moja koleżanka z pracy w Bangkoku – Ban. Stwierdziła, że to jest jej ulubiona wyspa, bo ma wszystko co lubi, czyli morze, plaże, góry i piękne widoki. To prawda, wyspa jest bardzo ciekawa, a do tego blisko Tajlandii z dobrym połączeniem lotniczym. Tak jak moja koleżanka Ban, tak wielu Tajów tam spędza wakacje.

Co warto zobaczyć?

Sky Bridge to jedna z największych atrakcji na wyspie i robi duże wrażenie. Langkawi Sky Bridge to podwieszany most łączący szczyty górskie. Spacerując po częściowo oszklonej tafli mostu, widać góry i dżunglę pod stopami. Na most nachodzą też chmury, co daje niesamowite wrażenie, gdy most znika pod stopami. Jest to atrakcja zdecydowanie dla osób, które nie mają lęku wysokości. Z mostu rozciąga się piękny widok na wyspę i morze. Pod mostem znajduje się Oriental Villagecoś w rodzaju miasteczka z atrakcjami dla turystów oraz stoiska z jedzeniem i restauracje. Na most można wejść schodami, co polecam lub wjechać kolejką. Widoki z kolejki są podobne do tego co zobaczymy na moście. Zaskoczyło mnie to, że bilety kupuje się dwa razy, na dole i tuż przed wejściem na most. Wychodzi na to, że można wejść na górę i zrezygnować z wejścia na most. Ja w każdym razie wolałabym kupić od razu jeden bilet na wszystko.  Minusem jest to, że na górę nie można wnieść swoich napojów. Może odstraszyć też duża liczba turystów, ale jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyspie.

Wodospad Telaga Tujuh

Wodospad znajduj się w okolicy Langkawi Sky Bridge i nawet widać go z mostu. Warto połączyć wycieczkę na most ze wspinaczką wzdłuż wodospadu. Wejście jest bezpłatne. Wzdłuż wodospadu i kaskad jest ścieżka wśród dżungli oraz punkty obserwacyjne. Wodospad robi wrażenie, a w nieckach można się kąpać. Zdecydowanie obowiążkowy punkt podczas wizyty na Langkawi. Tego dnia jedyny raz podczas całego pobytu padał deszcz. Pomimo monsunu było ciepło.

Las namorzynowy, orły, delfiny, farma ryb

W lokalnym biurze turystycznym ja i moi towarzysze kupiliśmy wycieczkę do lasu namorzynowego (Geoforest Park) połączoną z podziwianiem orłów w ich naturalnym środowisku (Island Hopping Boat tour). Wycieczka kosztowała 100 RM (ringgit), czyli jakieś 100 zł od osoby. Pływając łodzią pośród namorzynów przewodnik opowiadał nam o pochodzeniu i funkcjonowaniu lasu namorzynowego, a pomiędzy drzewami przesiadywały małpy. Siedziałam przy burcie łodzi, a woda znajdowała się zaledwie trzydzieści centymetrów poniżej. Płynęliśmy powoli i w pewnym momencie obok łodzi przepłyną wąż o długości dwóch metrów, grubości ręki. Gdy go zobaczyłam mimowolnie odsunęłam się od burty, nic się nie stało, ale przewodnik zdziwił się.

W trakcie wycieczki wypłynęliśmy do ujścia rzeki na pełne morze, przewodnik powiedział nam, że czasem z tego miejsca widać delfiny. I nie kłamał. Zatrzymaliśmy się i przy cichym silniku po chwili zobaczyliśmy małe stado wyskakujących z morza delfinów.

Głównym punktem wycieczki jest oglądanie orłów. Czerwono-brązowy orzeł jest symbolem wyspy, a populację można obserwować z lasu namorzynowego. Płynąc po rzece przewodnik wyłącza silnik i wyrzuca do wody skóry kurczaka. To powoduje, że orły zaczynają kołować w bliskiej odległości od łodzi.

Podczas wycieczki lunch jest serwowany na farmie ryb, która jest atrakcją samą w sobie. Różne garunki ryb, w większości hodowlane są trzymane w boksach wydzielonych w morzu. Pomiędzy boksami są wąskie kładki, z których można zobaczyć ryby. Niektóre z nich są trzymane tylko dla turystów, a pracownik farmy pokazuje je, a nawet niektóre głaszcze.

Plaże

Pantai Cenang na zachodnim wybrzeżu. Plaża Pantai Cenang – najbardziej znana i popularna plaża wśród turystów. Znajdują się tam restauracje i bary. Plaża jest duża i szeroka, można kupić przelot motolotnią, rejs na dmuchanym bananie, idealna dla osób, które lubą sporty wodne.  W sezonie, wieczorami na plaży odbywają się pokazy tańca z ogniem. Ta plaża i inne na zachodnim wybrzeżu są dobrym miejscem na oglądanie zachodu słońca.

Po zachodniej stronie wyspy na morzu są duże fale. Jeśli oczekujecie spokojnej wody to pod wieczór morze jest bardziej płaskie.

Central Coast to spokojna plaża na zachodnim wybrzeżu na południe od Pantai Cenang. Idealna do oglądania zachodu słońca.

Tanjung Rhu Beach piękna szeroka plaża, spokojna z kilkoma straganami i restauracjami. Znajduje się na północnej stronie wyspy przy zatoce. W listopadzie morze było spokojne i mogłam kąpać się bez fal.

Langkawi, czy warto?

Wyspę Langkawi polecam rodzinom z dziećmi. Jest tu dużo atrakcji oraz infrastruktura turystyczna, która przypomina to co można zobaczyć w turystycznych miejscach w Tajlandii. A na Langkawi jest dużo spokojniej niż w Tajlandii. Wyspa jest bezpieczna, większość napotkanych miejscowych mówi komunikatywnym angielskim. Ceny są odrobinę niższe niż w popularnych miejscach w Tajlandii i przystępne dla polskiej kieszeni.

Ze względu na rejs po lesie namorzynowym na Langkawi oraz widok delfinów w naturalnym środowisku, oceniam pobyt na wyspie bardzo dobrze. Chociaż wyspa jest bardzo turystyczna, znajdują się na niej miejsca dzikie, które warto zobaczyć.

Może Cię zainteresuje https://aleksandratabor.com/malezja-kuala-lumpur-ceny-atrakcje/

Langkawi Sky Bridge. Most powietrzny pomiędzy górami na wyspie Langkawi.
Widok na wyspę Langkawi i cieśninę Malakka.
Ciekawska małpa wskoczyła do naszej łodzi podczas wycieczki po lesie namorzynowym.
Ryba nadymka jeżówka w farmie ryb.
Zachód słońca widoczny z jednej z plaż na zachodnim brzegu wyspy Langkawi.
Czerwono-brązowy orzeł jest symbolem wyspy, a populację można obserwować z lasu namorzynowego.
Dzika świnia buszuje w lesie namorzynów.
Jedna z plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy Langkawi.

Możesz również polubić

4 komentarze

 1. Jacek

  Witam
  Pięknie napisany artykuł. Czy na Sky Bridge trzeba kupić bilety wcześniej , czy też można to zrobić w dniu przyjścia ?

  1. admin

   Dziękuję ; ) Ja kupowałam bilety tuż przed wejściem, ale to było w porze deszczowej, także nie było kolejki. Można też kupić online na oficjalnej stronie https://panoramalangkawi.com/visitor-information/#
   Udanego zwiedzania ; )

 2. Maria

  Dzień dobry, czy może Pani polecić lokalne biuro podróży, w którym kupiła Pani wycieczkę do lasu namorzynowego?

  1. admin

   To było biuro podróży LOGO (LANGKAWIGO ESCAPE HOLIDAYS SDN. BHD), wycieczka Mangrove Tour. Można zapytać w agencjach turystycznych, które są na głónym deptaku czyli ulicy Jalan Kuala Muda. Pozdrawiam

Dodaj komentarz